Czym jest atramentowy tusz do drukarki?

atramentowe pojemniki tuszyAtramentowy tusz do drukarki to nic innego, jak pojemnik z tuszem i odpowiednim wyposażeniem elektronicznym podającym do głowicy drukarki. Chcąc drukować korzystając z tuszu atramentowego trzeba sprawdzić jaki rodzaj wkładu wykorzystuje nasz model urządzenia. Powinniśmy również określić, jaki kolor nas interesuje i czy pojemnik z tuszem kolorowym ma być jeden, czy też podzielony na poszczególne kolory. Jest to istotne, bowiem niektóre drukarki obsługują pojemniczki z tuszem kolorowym podzielone na poszczególne kolory. Z kolei inne korzystają z jednego pojemniczka z tuszem barwnym. Warto również przyjrzeć się pojemności tuszy, co świadczy o wydajności pojemników. Można zdecydować się również na materiały alternatywne – zamienniki oryginalnych tuszy, które są zazwyczaj tańsze cenowo.

Rodzaje tuszy – pigmentowe i barwnikowe

Dostępne są dwa rodzaje tuszów: pigmentowe i barwnikowe. Te pierwsze pozwalają otrzymać wydruk o ostrych, dobrze widocznych konturach. Tusze pigmentowe dedykowane są do drukowania zarówno tekstu, grafik czy zdjęć, bez znaczenia czy papier na którym drukujemy jest złej jakości lub będzie charakteryzować się nietypową strukturą. Pigmentowy tusz do drukarki polecany jest do drukowania dyplomów, wizytówek i innych treści na papierze czerpanym. Z kolei tusz barwnikowy wymaga zastosowania na papierze wysokiej jakości. Do zalet tego rodzaju tuszu można zaliczyć to, że pozwala łatwo ze sobą mieszać kolory.

Jaki tusz lepiej wybrać? – pigmentowy czy barwnikowy?

Do wydruku ważnych dokumentów i treści na nietypowej fakturze papieru przeznaczone są tusze pigmentowe. Ich stosowanie pozwala otrzymać ostre kontury na wydrukach. Z kolei tusze barwnikowe polecane są użytkownikom, którzy drukują zdjęcia, kolorowe grafiki czy ilustracje w dużej ilości.

Więcej na stronie – https://www.drtusz.pl/tusze-glowice-c-50000000003.html

Comments are closed.