Zaschnięty tusz do drukarki HP 302. Co zrobić?

Zbyt długa przerwa w drukowaniu, to najczęstsza przyczyna zasychania tuszu. Co ważne, zasycha nie cały tusz, tylko ten, który znajduje się w głowicy drukującej pojemnika, w kanalikach o minimalnym przekroju. Czy taki tusz HP 302 nadaje się już tylko do wyrzucenia?  Najczęściej nie. Zaschnięty tusz HP 302 najczęściej udaje się uratować. Aby tak się stało, konieczne jest udrożnienie głowicy drukującej pojemnika. Jest na to sposób.

Płyn do czyszczenia głowic drukujących

Zaschnięty w głowicy tusz do drukarki HP 302 to duży problem. Głowicy niczym pocierać. Może to bowiem spowodować jej zarysowanie, co będzie skutkować niską jakością wydruków. Tusz do drukarki HP 302 udrażnia się inaczej. Na początku trzeba zaopatrzyć się w płyn do udrażniania głowic.

Do kupienia jest w wielu sklepach komputerowych i sklepach z artykułami biurowymi. Nie kosztuje wiele – mała buteleczka płynu, to koszt około 10-20 złotych. Płynu do udrażniania głowic nie używa się wiele. Jedna buteleczka z powodzeniem wystarczy na wiele miesięcy, jak nie na dłużej.

Jak udrożnić głowicę?

Aby udrożnić głowicę, trzeba odrobinę płynu wlać do pojemnika – choćby zakrętki od słoika. Dobrze też na dno położyć kawałek ręcznika papierowego. W ten płyn wstawiamy tusz HP 302 zamiennik lub oryginał, ważne by wstawić go głowicą do dołu. Tusz HP 302 zamiennik lub oryginał, powinien pozostać z głowicą zamoczoną w płynie co najmniej kilka godzin, najlepiej całą noc.

Płyn wniknie w kanaliki głowicy drukującej i rozpuści zaschnięty tusz. Będzie to zauważalne – płyn w pojemniku się zabarwi. Taki pojemnik można wyciągnąć z płynu, głowicę delikatnie osuszyć, przytykając do niej ręcznik papierowy. Osuszony pojemnik z tuszem można założyć do drukarki. Drukowanie znowu powinno być możliwe.

Rzadko się zdarza, by tusze HP 302 zasychały na tyle mocno, by płyn do czyszczenia głowic nie udrożnił kanalików z zaschniętego tuszu. 

Comments are closed.