Drukarka atramentowa- jak wybrać odpowiedni tusz?

Wybierając drukarkę rzadko kiedy zastanawiamy się nad kosztami jej eksploatacji, a to duży błąd. Oryginalne tusze mogą okazać się bardzo kosztowne, a przy tym to głównie od nich zależy jakość wydruku zarówno dokumentów, jak i grafik. Z tego powodu mnóstwo osób składania się ku zamiennikom tuszy, szczególnie że bardzo często charakteryzuje je zbliżona wydajność. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Rodzaj drukarki, a tusz

Tusz powinien zostać dopasowany do rodzaju drukarki, jaką dysponujemy. Niektóre z nich są dedykowane do określonych modeli, jak chociażby w przypadku tuszu HP 650. Marka HP rekomenduje go aż do kilku urządzeń wielofunkcyjnych i nie tylko. Tusze gorszej jakości mogą dość szybko wysychać, przez co konieczna będzie ich wymiana, co generuje tylko dodatkowy koszt. Nie sprawia to dużego problemu w przypadku drukarek z tuszem sprzężonym z głowicą, wówczas wystarczy je tylko wymienić, co nie zawsze jest możliwe w drukarkach, gdzie tusz i głowica są osobno. Tusz może bowiem zaschnąć w wężyku, który dostarcza go z kartridża do urządzenia drukującego. Wymiana zaschniętej głowicy to jeszcze poważniejszy wydatek, jaki oznaczać może nawet zakup nowej drukarki.

Jakość przede wszystkim

Jeżeli chcemy uniknąć problemów z urządzeniem drukującym, to powinniśmy postawić na tusz wysokiej jakości. W większości przypadków jest to równoznaczne z zakupem tuszu oryginalnego. Jedne z najlepszych posiada w swojej ofercie marka HP. Należy do nich wspomniany już tusz HP 650 w kolorze jak i czarny. Istnieją jednak producenci proponujący bardzo przyzwoite zamienniki tuszy, których wydajność jest na podobnym poziomie. Nie należy jednak inwestować w przesadnie tanie tusze od nieznajomych producentów. Ryzyko uszkodzenia drukarki będzie wtedy zbyt duże. Możemy także sprawdzić, jaki tusz polecany jest do danego rodzaju drukarki, aby mieć pewność, że będzie idealnie współpracował z urządzeniem.

Comments are closed.