Drukarka na potrzeby firmy. Lepsza atramentowa czy laserowa?

Prowadzenie działalności gospodarczej często wiąże się z koniecznością drukowania dokumentów czy faktur. Drukarka w firmie wydaje się więc czymś niezbędnym. Czy lepsza jest w takiej sytuacji drukarka atramentowa czy laserowa? Wiele zależy od tego jaka to firma i jak wiele dokumentów będzie do wydrukowania.

Drukarka atramentowa i laserowa – różnice

Czym się różni drukarka laserowa od atramentowej? W pierwszej do drukowania wykorzystywany jest specjalny proszek – toner. Tonery do drukarek nie są bardzo tanie, warto jednak dopowiedzieć, że wystarczają na wydrukowanie nawet wielu tysięcy stron, w przeliczeniu zatem koszt eksploatacji drukarki laserowej jest niski. 

Jaka drukarka lepsza atramentowa czy laserowa? Jeśli na potrzeby działalności gospodarczej drukuje się bardzo dużo, bez wątpienia laserowa. Nie trzeba często wymieniać tonerów. Nie bez znaczenia jest sprawność takich drukarek. Bardzo rzadko sprawiają kłopot, czy ulegają uszkodzeniom.

Mała firma

W niejednej firmie drukuje się bardzo niewiele. Od czasu do czasu fakturę czy inny dokument. Czy w takiej firmie lepiej sprawdzi się drukarka atramentowa czy laserowa? Sprawdzą się obie, ale między innymi z uwagi na wysoką cenę drukarek laserowych, warto postawić na atramentową. W firmie gdzie nie drukuje się dużo, w zupełności wystarczy. 

Podsumowując

Jaka drukarka lepsza atramentowa czy laserowa? W firmie niekiedy potrzebna jest konkretna drukarka laserowa, jednak nie jest regułą. Warto pamiętać czym się różni drukarka laserowa od atramentowej. Różnic jest wiele. Cena, jakość wydruku, koszt eksploatacji urządzenia ale i prędkość drukowania. W firmie, gdzie potrzebna jest tania w eksploatacji, szybka i sprawna drukarka, z pewnością laserowa – choć jest większym wydatkiem – to właściwy wybór.

W każdej innej wystarczy drukarka atramentowa. Warto jednak w takiej sytuacji wybierać drukarkę atramentową z tanimi tuszami. 

Czym się różni drukarka laserowa od atramentowej? Więcej informacji można znaleźć na https://blog.doktortusz.pl/drukarki-laserowe-i-atramentowe/

Comments are closed.