Urządzenie wielofunkcyjne czy drukarka?

Drukarka to jeden z najczęściej występujących sprzętów elektronicznych w domach i biurach. Niestety, jego funkcje nie zawsze okazują się wystarczające. Z pomocą przychodzą wtedy urządzenia wielofunkcyjne. Dlaczego mają przewagę nad drukarkami i kiedy opłaca się w nie zainwestować?

Drukarka laserowa, a atramentowa

W domach znacznie częściej spotkać można drukarki atramentowe, ponieważ o wiele lepiej sprawdzają się do wydruku monochromatycznych dokumentów. Nie najgorzej radzą sobie jednocześnie z drukiem kolorowych obrazków. Drukarki laserowe drukujące w czerni i bieli również są dość powszechne, jednak modele umożliwiające wydruk kolorowy wyróżnia już znacznie wyższa cena, dlatego stosowane są głównie w biurach. Niemniej, ich funkcjonalność jest mocno ograniczona. Cena urządzeń wielofunkcyjnych, jak HP Deskjet 1510 nie jest znacznie wyższa, dlatego jego zakup może okazać się lepszą inwestycją.

Urządzenie wielofunkcyjne- zastosowanie

Urządzenia tego typu poza drukowaniem zapewniają także wygodne i szybkie skanowanie oraz kopiowanie dokumentów. Z pewnością okażą się przydatne zarówno w domach, jak również w firmach. Urządzenia wielofunkcyjne kupowane na użytek domowy posiadają mniejszy rozmiar, dzięki czemu zmieścić je można na dowolnym biurku. Nadal jednak jakość wydruku zależy przede wszystkim od wyboru odpowiedniego tuszu. Który z nich warto wybierać? Najlepiej sprawdzą się tusze oryginalne od znanych i cenionych producentów. Udowadnia to m.in. tusz hp deskjet 1510 występujący w wersji czarno-białej oraz kolorowej. Dostępny jest w pojemniku o większej pojemności na poziomie 8 ml, dzięki czemu odznacza go dobra wydajność, pozwalająca na wydruk ok. 480 stron. Tusz HP deskjet 1510 poradzi sobie bardzo dobrze z drukowaniem fotografii oraz zaawansowanych grafik, dlatego chętnie wybierają go również osoby zajmujące się profesjonalną fotografią i nie tylko.

Comments are closed.